Bizonyos kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményeknél a törvény nagyon súlyos kötelező börtönbüntetést (mandatory minimum) ír elő az Egyesült Államokban, akkor is, ha nem erőszakos az elkövető.
Ebből néha kifejezetten embertelen ítéletek születnek.
A feketéket gyakran jobban sújtják, mint a fehéreket, mert például a tiszta kokain esetében sokkal enyhébbek a büntetések, a cracknél súlyosabbak. Az utóbbit jellemzően a szegényebb feketék, az előbbit a tehetősebb fehérek fogyasztják.
Ezeknek a minimum büntetést előíró szabályoknak nagy részét az 1980-as években, a drogháború csúcsán fogadták el. Azóta tényleg nagyon sok esetben kiderült, hogy amikor korlátozzák a bírák jogát, hogy a büntetésről ők döntsenek, attól nem igazságosabb lesz a rendszer, hanem igazságtalanabb.
Közben politikailag ez kényes kérdés, a jobboldal Amerikában is kifejezetten építkezik a kemény büntetőpolitikára, mint a népszerűségszerzés egyik eszközére.
Most a Fehér Ház támogatásával demokrata és republikánus szenátorok együtt próbálnak változtatni a szabályokon. Ha elérik a céljuk, akkor senki sem kerül automatikusan szabadlábra, de a nem erőszakos elkövetők esetén a büntetést egy bíró felülvizsgálná, és amennyiben indokoltnak tartja, akkor csökkenthetné.
(Buzzfeed)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.