Mi történik, ha egy tükröt szkennelünk?

Ezt a kérdést válaszolták meg a Slate blogján.

Ehhez érteni kell, hogy mi történik normálisan, egy papír szkennelésekor. Ezen az ábrán látható a szkenner működési elve, ami leegyszerűsítve annyi, hogy a dokumentumnak egy mozgó fényforrás által megvilágított pontjának képét egy mozgó tükör egy fix tükrön keresztül juttatja el a gép belsejébe, ahol aztán a CCD feldolgozza, és menti a számítógépre a képet.

De mi történik, amikor egy tükröt szkennelünk?

photo_camera Talán ez?

Semmi. A tükörben ugyanis a szkenner belseje tükröződik vissza, ami nem látszik, mert ott sötét van. Tehát legfeljebb néhány karcolás vagy ujjlenyomat lesz látható a képen.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.