A változtatás után több tucatnyi férfi akadt egymásra, és mind azt hitték, hogy ugyanannak az egy nőnek írnak.
A programozó, akit a Verge csak Patricknak nevezett el, létrehozott egy női kamuprofilt (előbb egy ismert blogger képével, majd egy barátnője képét használta fel, annak beleegyezésével), és az erre a profilra lájkot dobó férfiakat egymással kötötte össze. A kamuprofil amolyan átjátszóként funkcionált a lájkoló férfiak között, akik nem sejtették, hogy nem a nővel, hanem vetélytársaikkal csevegnek.
Patrick mindebbe azért kezdett bele, mert sok női ismerőse panaszkodott, hogy mennyi agresszív üzenetet kap Tinderen férfiaktól. Annak ellenére is, hogy a programba névtelenül nem lehet regisztrálni, Facebook-profil kell a jóváhagyásához.
Az informatikus az első 40 beszélgetést nézte át, és feltűnő volt számára, hogy a férfiak mennyire könnyedén hagytak figyelmen kívül minden gyanús vagy furcsa jelet, és hogy mennyire erőltették az élőben való találkozást annak ellenére is, hogy semmit nem tudtak a nőről.
A beszélgetéseket nyilvánosságra is hozta, ezek meglehetősen kaotikusak, de még így is szórakoztatóak. Itt olvasható a többi is.
(Verge)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.