Fantasztikus, kétfejű kormánypárti médiabirodalom épül Habony Árpád vezetésével

Egyéb
2015 március 26., 07:44
comments 92

A rohamtempóban épülő új, párhuzamos kormánypárti sajtóbirodalomról tudott meg új részleteket a Heti Válasz. Értesüléseik szerint a birodalom kétfejű lesz:

  • a Magyar Nemzet volt főszerkesztője, Liszkay Gábor feladata lesz a "hagyományos hírfogyasztók", vagyis a nyomtatott újságot olvasó kevesek meghódítása;
  • Habony Árpád és a tavalyig a Miniszterelnökségen államtitkárként dolgozó Győri Tibor pedig az online piacon próbálja visszaszerezni a Fidesznek a Jobbikhoz elvándorolt szavazókat.

Hogy ez mennyire lesz egyszerű, azt jól érzékelteti az a tény, hogy a most ellenséggé vált Magyar Nemzetet az auditált adatok szerint már csak 35 ezer példányban terjesztik, a Magyar Hírlapot pedig az utolsó, 2014 első negyedévében mért auditált adatok szerint már csak 8 ezer példányban.

Vagyis, még ha sikerülne is gyorsan felfuttatni a Napi Gazdaság átalakításával indítandó új kormánypárti napilapot, annak elérése aligha alkalmas a közvélemény lényegi befolyásolására - hasonlóan a március 15-én indult kormányzati hírtelevízióhoz, melynek esti híradóját jó, ha kétszázezren nézik.

Azt a Fideszben is belátják, hogy ez a médiaportfólió aligha alkalmas tömegek befolyásolására a következő választásokon. A tömegek elérése így a Via.hu néven induló portál feladata lesz. A domént és a gyártó céget Csúri Ákos újságíró jegyzi, ő nem kívánta kommentálni az értesülést, hogy a cégben Habony Árpád és Győri Tibor is tulajdont szerezhet. A még el sem indult lap szerkesztésében

egy majdnem 9 hónapig működő konzervatív hetilap, a Nagyítás két főszerkesztőhelyettese,

Száraz Miklós György és Brém-Nagy Ferenc segíthet, de számítanak még a Nemzettől még a nagy szakítás előtt elbocsátott Torkos Matildra és vendégszerzőként Bayer Zsoltra is.

A Heti Válasz cikkéből emellett egyből az első bekezdés első mondatából megtudhattam, hogy

az Orbán-kormány egyik első lépése 2010-ben az újságírók függetlenségének, tehát végső soron a sajtószabadság garantálása volt.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.