Múlt héten a Petőfi-MEGAMORV bizottság szórakoztató időutazás keretében, kínai genetikusok eredményeivel bizonygatta, hogy 1989-ben a Bajkál-tó partján fekvő Barguzin temetőjében megtalálták a Nemzeti dal szerzőjének sírját.
LOL
Az egész előadás hangulatát remekül érzékelteti Botos Tamás kollégánk fotója:
A Magyar Tudományos Akadémia felvette a versenyt a Grabovoj-számsorok gyógyító erejében hívők örültségével vetekedő csoporttal, és hosszú közleményben magyarázzák a triviálist.
Továbbra sincs bizonyíték az állítólagos Petőfi-csontokra.
Az akadémia szerint III. Richárd angol király csontvázának azonosítása és újratemetése bizonyítja, hogy lehetséges rég elhunyt és eltűnt történelmi személyek azonosítása, de ahhoz szigorú tudományos precizitás mellett kivételes szerencse is kell.
A Bajkál-tó partján kihantolt - tudományos vizsgálatok szerint női - csontvázról a MEGAMORV Bizottság a kínai igazságügyi minisztérium Igazságügyi Orvostani Intézetével végeztetett DNS-mintát. Az MTA Archeogenetikai Laboratóriumának tudósai ezt a jelentést vizsgálták meg. A szakértők szerint
A minta a szennyeződés miatt nem is alkalmas arra, amire megamorvék használni szerették volna. Az MTA BTK Régészeti Intézet szakértői azt is megmelítik, hogy a Megamorv-Petőfi Bizottságtól kapott dokumentum adatai alapján a barguzini csontból nyert anyai ági DNS-mintázat nem csak ezt a két vizsgált embert (a barguzini álpetőfi és Petőfi Sándor lánytestvérének állítólagos DNS-e) köti össze, de "egy, Németországban összeállított, néhány tízezer adatot tartalmazó adatbázisból is mutat ezres nagyságrendű egyezést. Ez azt mutatja, hogy az a genetikai jellegzetesség, amit a sanghaji szakemberek a rokonság bizonyítására kívánnak felhasználni, nagyon gyakori az európai népességekben."
Az MTA közleménye ezenkívül felsorolja a történelmi érveket és bizonyítékokat, amelyek szerint Petőfi nem eshetett orosz hadifogságba, és összefoglalják a barguzini expedíció történetét és tudományos utóéletét is. A MEGAMORV Bizottság most a költő "újratemetésére" készül.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.