Emma Sulkowicz történetével korábban már mi is foglalkoztunk: a fiatal nő a Columbia Egyetemre jár, és második évének első napján egy diáktársa megerőszakolta a kollégiumban. Azóta rengeteg energiája ment el arra, hogy igazát bizonyítsa. A kollégiumi vezetők, a rendőrök és sokszor még a diáktársai és barátai is hitetlenül fogadták a történetét.
Küzdve a hatóságok és az egyetem nemtörődömségével, Sulkowicz azt találta ki, hogy az egyetem területén mindenhova magával fogja vinni matracát, amin megerőszakolták, mindaddig, míg az elkövetőt ki nem rúgják az intézményből.
A vizuális művészetek szakon végző Sulkowicz nem ért el sokat az elmúlt az elmúlt évben, feltételezett támadója még mindig az egyetem hallgatója maradt. Ezért úgy döntött, hogy matracát a diplomaosztójára is magával viszi:
Négy barátnője segített neki ebben. Nem volt hajlandó kezet fogni az egyetem vezetőjével, Lee Bollingerrel sem. Miközben átvonultak a színpadon, hatalmas ovációt kaptak az egyetem hallgatóitól.
Sulkowicz projektje a Súly cipelése címet kapta még korábban, és fő üzenete az volt, hogy az amerikai egyetemeken nem tesznek eleget ahhoz, hogy megóvják a nemi erőszaktól és a szexuális zaklatástól a hallgatókat, illetve ha már megtörtént egy ilyen eset, akkor az egyetem jó hírnevét féltve mindent megtesznek, hogy az ügyeket eltusolják. Esete közel sem példa nélküli, az amerikai kampuszokon sok hasonló eset történik. Sulkowicz 22 társával együtt tavaly szövetségi panaszt is benyújtott az egyetem ellen, mert nem kezelik a hasonló szituációkat.
A fiatal nő állítása szerint ugyanaz erőszakolta meg őt, aki két másik hallgatót is az egyetem területén. A vizsgálat viszont nem jutott semmire, a megvádolt Paul Nungesser pedig beperelte az egyetemet, mert szerinte nem tudták megvédeni jó hírnevét és nem óvták meg a zaklatástól. (Daily Mail)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.