A BBC egyik, az Urdu nyelvű csatornánál dolgozó újságírója tolt ki egy tweetet a királynő haláláról. Bár nem sokkal később levette, és sorozatos üzenetekben elnézést kért a hamis hírért, addigra sok oldal - köztük a CNN és a Bild is - átvette a hírt. Ahmen Khawaját nyolcezren követik, köztük sok újságíró.
A Buckhingam palota sajtóosztálya nem csak cáfolta a hírt, de közölte azt is, hogy a királynő hivatalos programokon vesz részt a nap folyamán.
Nem teljesen egyértelmű, mi történt. Az üzenet után nem sokkal Ahmen Khawaja azt írta, hogy buta tréfa volt az egész, valaki írt egy üzenetet az őrizetlenül hagyott telefonjáról, de később ez az üzenet is eltűnt a Twitteréről.
False Alarm: Have deleted previous tweets!!
— Ahmen Khawaja (@AhmenKhawaja) 2015. június 3.
A jelenlegi állapot szerint "hamis riasztás" történt. Az biztos, hogy a BBC ma megbeszélést tartott, hogy hogyan fogja lereagálni a királynő esetleges halálát a csatorna, ott csúszhatott valami gixer az ügymenetbe.
Mindenesetre vicces az egész. (NBC News)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.