Panosz Kammenosz, a radikális baloldali Szirizával közösen kormányzó jobboldali Független Görögök (ANEL) vezetője korábbi álláspontjával ellentétben azt mondta, hogy pártja nem tudja támogatni azt a megállapodást, ami 50 milliárd euró értékű, az állami tulajdont érintő garanciákról és az emberek otthonainak lefoglalását is tartalmazó törvénymódosításokról szól. Mint mondta, pártja - amelynek 13 képviselője van a törvényhozásban - folytatja a munkát a Ciprasz-kormánnyal, de alapvetően elutasítja a megszorítási politikát.
Kammenosz szerint Cipraszt megzsarolták az euróövezeti partnerek.
"Ez puccs volt Németország, Finnország, Hollandia és a balti államok részéről"
- hangsúlyozta a pártelnök hétfőn a görög televíziónak nyilatkozva azután, hogy találkozott Ciprasszal.
Ciprasz saját pártján belül is találni olyanokat, akik nem értenek egyet a harmadik görög mentőcsomagról szóló javaslattal. A szélsőbaloldali platform jelezte: arra hajlanak, hogy nem szavazzák meg a hétfő hajnalban létrejött megállapodást.
ajtójelentések szerint a görög miniszterelnök a pártján belüli véleménykülönbségekre válaszul a kormány jelentős átalakítását tervezi. Több görög médium egybehangzóan úgy értesült, hogy Ciprasz leváltja Panajótisz Lafazanisz környezetvédelmi és energiaügyi minisztert és Dimitrisz Sztratoulisz szociális ügyekkel foglalkozó minisztert is. Utóbbi két tárcavezető a Sziriza szélsőbaloldali szárnya vezetőinek számítanak, és nagyjából 40 képviselőre van hatásuk. Az ehhez a táborhoz tartozó Nikosz Huntisz külügyminiszter-helyettes hétfő este lemondott, és az állami televízió jelentése szerint képviselői mandátumát is feladta. A Sziriza összesen 149 képviselői hellyel rendelkezik a 300 fős görög törvényhozásban.
Korábbi értesülések szerint a vezető ellenzéki erőnek számító Új Demokrácia nevű párt támogatja a hitelezőkkel kötött megállapodást, míg a harmadik legnagyobb pártnak számító szélsőjobboldali Arany Hajnal elutasítja azt. A görög parlament szerdán szavaz a takarékossági- és reformintézkedések első csomagjáról. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.