Az NGM és a Fidesz szerint azért születik több gyerek Magyarországon, mert a gazdagok nekik köszönhetően egyre kevesebbet adóznak

gazdaság
2015 július 14., 17:22

Van ez az új szja-csökkentés (jövőre 1 százalékkal lesz alacsonyabb a ráta, 16-ról 15-re csökken), ami ugyan sok vizet nem zavar a korábbi, sokkal súlyosabb átalakításhoz képest – amikor 2011-ben egykulcsossá tették és nagyot csökkentettek rajta, párhuzamosan azzal, hogy eltörölték az szegényebbeket segítő adójóváírást és megemelték az áfát.

De a mostani kis szja-csökkentés hatásairól is sokat elmond, hogy kihez mennek az előnyei:

ksh2

A leggazdagabb tíz százalékon több mint tizenötször akkorát segít ez a lépés, mint a legszegényebbeken, a KSH legfrissebb adatai szerint.

Ehhez képest mit mond róla a kormány, valamint (erre reagálva!) a Fidesz a valami miatt ma kiküldött közleményekben?

NGM:

"Az egykulcsos jövedelemadó egyértelműen sikeres, az egységes kulcs bevezetése nagyban hozzájárult a gazdasági növekedéshez, a munkanélküliség csökkentéséhez, emellett a demográfiára is pozitív hatással van."

"A családbarát, egykulcsos, alacsony, 16 százalékos személyi jövedelemadó bevezetésével a kormány lerakta az alapját egy arányos és igazságos közteherviselésnek."

"Az elmúlt évek során az adórendszer reformjának, és a példátlan mértékű adócsökkentésnek köszönhetően kimagasló előnyt biztosítottunk a munkát vállaló, gyermeket nevelő családok számára."

Fidesz:

"A magyar reformok működnek: a fizetések nőttek, többen dolgoznak és a tartós gazdasági növekedés már lehetővé teszi a további adócsökkentést is. Januártól 15%-ra csökkentjük a személyi jövedelemadót, ezzel kivétel nélkül minden munkavállaló fizetése nőni fog. A radikális SZJA-csökkentés 2011 és 2016 között összesen 2300 milliárd forintot hagy a munkavállalóknál."

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.