Oroszország és Európa együtt hódítanák meg a Holdat

űrkutatás
2015 október 18., 05:47
comments 155
MTI Fotó: Komka Péter
photo_camera MTI Fotó: Komka Péter

Luna 27 néven kezdett közös küldetésbe az orosz Roszkozmosz és az európai ESA űrügynökség. A tervek szerint az első körben robotmissziókat indítanának a Holdra, de a végcél

egy emberek lakta állandó holdbázis kiépítése a Hold déli sarkánál.

Azért ott, mert egyrészt az egy viszonylag feltérképezetlen területe a Holdnak, másrészt meg mert a kutatók vizet sejtenek a környéken.

Mármint természetesen az állandó sötétségbe burkolózott sarkon inkább vízjeget remélnek, aminek a jelenléte hosszú távon is nagy hatással lehetne az űrkutatásra:

ha a Holdon valóban van víz, arra alapozva létfenntartó rendszereket és rakétaüzemanyag-gyárakat is ki lehetne építeni a Holdon, ami aztán jelentősen megkönnyíthetné a közeli világűr belakását.

"El kell menjünk a Holdra. A 21. században ez lesz az emberi civilizáció állandó előretolt helyőrsége a világűrben, és ebből a mi országunk se maradhat ki" - mondta Igor Mitrofanov, az orosz Űrkutatási Intézet és a Luna 27-projekt egyik vezető kutatója.

Az ESA részvételét a tervek szerint 2020-ban induló projektben jövőre véglegesíthetik. (BBC via Mashable)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.