Szentté avatják Teréz anyát, mivel elismerték egy újabb csodáját is

egyház
2015 december 18., 18:24
comments 287

Ferenc pápa jóváhagyta az illetékes vatikáni kongregáció döntését kalkuttai boldog Teréz, más néven Teréz anya szentté avatásáról. A szegényeket segítő szerzetesnőt jövőre az irgalmasság rendkívüli szentévében kanonizálják - adta hírül a L'Avvenire olasz katolikus napilap pénteken.

(MTI/EPA/Pijal Adikari)
photo_camera (MTI/EPA/Pijal Adikari)

A szentté avatási ügyekben döntő vatikáni kongregáció elismerte a Teréz anya közbenjárására történt csodát, ami a kanonizáció, a szentté avatás feltétele. A szentté avatás dátumát a februári bíborosi tanácskozáson közlik, de az olasz sajtó tudni véli, hogy Teréz anyát szeptember 4-én avatják szentté. A helyszín a Szent Péter tér lesz és az irgalmasságnak szentelt szentév egyik tömegeseményének ígérkezik, amelyre a legtöbb zarándok érkezhet az egész világból.

Az összetett szentté avatási eljárás során megvizsgálták a Teréz anyának tulajdonított csodatételt. A Teréz anyához intézett imádság egy ma 42 éves brazíliai mérnök gyógyulásához vezetett. A halálos betegségben szenvedő férfi felesége kérte Teréz anya közbenjárását. A férfi meggyógyult és a mai napig egészséges. A szentté avatási kongregáció orvosok véleményét is meghallgatta, amelyek tudományos szempontból megmagyarázhatatlannak tartották a gyógyulást.

Teréz anyának volt egy másik csodatétele is, egy indiai nő hasi tumorját gyógyította meg.

Az 1910-ben az akkor az Oszmán Birodalomhoz tartozó Szkopjéban született, albán nemzetiségű Teréz anya 1997-ben halt meg az indiai Kolkatában. A szegényekért és betegekért végzett szolgálatáért 1979-ben Nobel-békedíjjal tüntették ki. II. János Pál pápa 2003-ban avatta boldoggá a római Szent Péter téren háromszázezer hívő előtt.

(MTI, BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.