Lemondott a szexuális zaklatási ügybe keveredett izraeli belügyminiszter

külföld
2015 december 20., 21:09

Vasárnap már az izraeli belügyminiszter és miniszterelnök-helyettes Szilván Salom 13 volt munkatársnője állította, hogy Salom munkájuk során molesztálta vagy molesztálni próbálta. A jobboldali Likud politikusa ugyan tagadja a vádakat, de mert "kímélni akarja a családját", vasárnap bejelentette lemondását és távozását a közéletből.

"Huszonhárom évig szolgáltam odaadóan és hittel parlamenti képviselőként és különböző minisztériumok élén a közügyeket"- mondta.

Jehuda Weinstein államügyész közölte, hogy Salom távozása ellenére vizsgálatot rendel el, és találkozót tartott az izraeli rendőrség illetékes nyomozóival. Két nő azt is jelezte, hogy kész a rendőrségen is vallomást tenni, amennyiben megőrizheti névtelenségét. Noha eddig senki sem tett feljelentést a Likud veterán politikusa ellen, a rendőrség megkezdte a bizonyítékok gyűjtését, és a nők állításait tanúként alátámasztani képes emberek felkutatását.

Salomot először tavaly vádolták meg molesztálással. Akkor egy nő egy másfél évtizeddel korábbi szexuális zaklatás miatt tett feljelentést a rendőrségen az akkor még az energia- és vízügyi miniszteri posztot betöltő politikus ellen, de ez az ügy a bejelentés idejére már elévült. A volt titkárnő feljelentése mégis megakadályozta, hogy Salom államelnöknek jelöltesse magát, noha előzőleg bejelentette, hogy indulni kíván Simon Peresz hivataláért.

Salom parlamenti mandátumát a Likus listáján soron következő Amir Ohana, a jobboldali párt első nyíltan homoszexuális politikusa örökli. A belügyminisztériumot ideiglenesen Benjámin Netanjahu miniszterelnök veszi át - ez a negyedik minisztérium, amit ő vezet a kormányfőség mellett. (Via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.