Bár az elmúlt hét még mindig Kiss László és társai tragikomédiájáról szólt, és emellett nem sok figyelem maradt másra, az egészségügyi világszervezet, a WHO frissen publikált kutatási eredményei felett nem érdemes elsiklani.
Cáfolhatatlan tények igazolják, hogy
A WHO a legtekintélyesebb orvosi szaklapban, a Lancetben szerdán tette közzé a Guttmacher Institute-tal közösen készített sokéves, világméretű kutatásának első részét, melyből kiderült az is, hogy
Ennek fényében őrülten érdekelne minket, mégis mire gondolnak Lengyelországban a teljes abortusztilalom bevezetéséért aláírást gyűjtő aktivisták.
Különösképp azért, mert a kutatás szerint épp
Kelet-Európában csökkent legnagyobb mértékben a terhességmegszakítások száma, és ezt a csökkenést a fogamzásgátló eszközök használatának elterjedésével magyarázzák.
Minket mindenesetre megnyugtat, hogy még Harrach Péter is tudja, hogy az abortuszellenesség lehet elvi álláspont, és sokféleképp lehet csökkenteni az abortuszok számát, de a tiltás vagy a korlátozás biztosan nem tartozik ezek közé.
Nagy kár, hogy a magyar állam továbbra sem támogatja a nem kívánt terhességek számának valóban hatékony csökkentését elősegítő felvilágosító programokat és a biztonságos fogamzásgátló eszközök legszegényebbek számára való biztosítását.
Reméljük, legalább a WHO-nak elhiszik, amit a feministáknak és társadalomkutatóknak nem, és az életvédelem végre a megelőzésre, és nem az abortuszt választó nők ellen irányul majd.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.