A világ legnagyobb telefonos randikereső alkalmazásának tulajdonosa, a Match Group nem nézte jó szemmel, hogy a Tinder sikerét meglovagolva adtak ki egy újabb alkalmazást, ami kifejezetten a nem csak monogám kapcsolatokban gondolkodó pároknak készült, hogy harmadik partnert találjanak maguknak.
Szerzői jogok megsértéséért perel most a Tinder, mire válaszul a 3inder ellenkampányt indított, és arra kérte a felhasználókat, hogy küldjenek zoknijaikról képeket a Tindernek, a közepesen vicces #TinderSuckMySocks hashtaggel bejelölve, kihasználva azt a nacsaolivéri értelemben vett viccet, hogy angolul a zokni rímmel a farok szóra.
A 3inder alapítója, Dimo Trifonov annyira azért reálisan látja a dolgokat, hogy tudja a kétmilliárd dollárosra értékelt Tinder össze tudja roppantani őket a bíróságon. De szerinte itt elvekről van szó.
A Tinder keresetének sokat segít, hogy Trifonov korábban a New York Timesnak magától beszélt arról, hogy a 3inder kiejtve nagyon hasonlít Tinderre. Azóta Trifonov hozzátette, hogy ez azért országonként változik (:D) és egyben vitatta, hogy a Tindernek joga lenne levédetni szavakat vagy betűk kombinációit.
Ez teljesen igazságtalan. Akkor én levédethetem a kávé szót és beperelhetek minden kávézót? Ki tesz ilyet? Ördögi vállalatok.
- fejtette ki érveit.
A webdizájner férfi amúgy azután fejlesztette ki a programot, hogy a barátnője szerelmes levelet írt neki egy francia nőről. Most úgy látja, a jogi lépések miatt lehet ki kell rúgnia nyolc alkalmazottját.
A 3inder eddig csak iOS-re volt elérhető, de szépen növekedtek, még ha persze közelében sem voltak a tinderes felhasználók számának és hamarosan jött volna az androidos verzió is. Tavaly egyszer már majdnem csődbe mentek egyszer, de akkor egy félmillió dolláros befektetés megmentette a vállalkozást. (Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.