A kazettás bomba brutális fegyver. Gyakorlatilag egy nagy bomba, ami még a levegőben rengeteg apró bombára hullik szét, vagyis
leginkább a katonai zsargonban "élőerőnek" hívott emberek kiirtására alkalmas.
Épp ezért már nemzetközi egyezmény is tiltja a bevetésüket, amit ugyanakkor néhány ország, köztük pl. az Egyesült Államok nem írt alá.
Ehhez képest a Kazettás Muníció Szövetség nevű nemzetközi szervezet jelentése szerint az elmúlt négy évben 158 pénzügyi intézmény
28 milliárd dollárt fektetett kazettás bombákat gyártó cégekbe.
A jelentés szerint 2012. június 1-től 2016. április 8-ig 14 ország 158 pénzügyi intézménye, köztük 74 amerikai, 29 kínai és 26 dél-koreai fektetett be kazettás bombákat gyártó cégekbe. Ez a három ország nem írta alá a kazettás bombákat tiltó nemzetközi egyezményt. De húsz olyan pénzintézet is fektetett be bombagyárakba, amelyek az egyezményt aláíró országokban működnek: kanadai, francia, német, spanyol, japán, svájci és brit pénzügyi befektetők is finanszírozzák a pusztító fegyverek gyártását és kereskedelmét. (Via Anadolu)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.