Szociológiai ökölszabály, hogy a gyűlölet ott a legintenzívebb, ahol a gyűlölködők nincsenek napi kapcsolatban gyűlöletük tárgyával. Ezért lehet, hogy Szlovákiában például azokon a vidékeken a leghevesebb a magyarellenesség, ahol egyáltalán nem élnek magyarok, vagy ezért lehetett az is, hogy
a tavaly végzett felmérésekben messze akkor volt a legalacsonyabb az menekültellenesek aránya, amikor ténylegesen is több tízezer menekült volt az országban.
Előtte-utána emelkedett a menekültellenesek aránya. Így annyira nem is lepett meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Szociológia Tanszéke által végzett kutatás, amely szerint ugyan drasztikusan csökkent a befogadók aránya, de a szegediek 43 százaléka még így is befogadná azokat, akiket üldöznek a hazájukban.
Szegeden az elmúlt fél évben 8-ról 26 százalékra nőtt a menekülteket teljesen elutasító elzárkózók aránya, de ez még így is bőven alatta marad az országosan mért 53 százaléknak - és még a fél évvel ezelőtti, 33 százalékos országos átlagnak is. (Via Délmagyar)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.