Barack Obama: feminista vagyok

POLITIKA
2016 augusztus 04., 21:02

Két meghatározó élményről ír a glamouros cikkében az elnök. Az egyik, hogy apa nélkül nőtt fel, anyja egyedül nevelte nagy részben nagyanyja segítségével, miközben dolgozott. A másik, hogy megválasztása előtt nagyon sokat volt távol a családjától. Míg ők Chicagóban voltak, addig Obama először Springfieldben, az állami törvényhozásban dolgozott, később Washingtonban a szenátusban. Az elnök arról ír, hogy a Fehér Házban töltött évek egyik legváratlanabb előnye, hogy tartósan egy fedél alá került a családja, a nappalija és dolgozószobája között 45 másodperc volt, nem hosszú autó vagy repülőút.

Ez Obama szerint azért érdekes, mert látja, és tudja, hogy milyen nehéz a nők élete, ahogy a munkájukat és a családi feladatokat egyensúlyozniuk kell, amik döntő részben még ma is rájuk hárulnak.

Obama szerint még sosem volt olyan jó nőnek lenni Amerikában, mint most, de ezzel együtt is sok feladat van még a feministák, illetve hát a társadalom előtt.

A cikkben nincs nagy, váratlan megfejetés, az elnök pont azokról az ügyekről ír, amiket egyébként is lehet ismerni.

  • A nők zaklatása online vagy az utcán.
  • Ahogy a társadalom a férfiak szexualitását elismeri, bátorítja a nőkét elnyomja.
  • Hogy csak egyféleképpen lehet valaki férfias, vagy nőies.
  • Hogy az önbizalom, az ambíció, a versenyszellem a férfiak számára előnyös tulajdonságok egy munkahelyen, de ha egy nő viselkedik ugyanígy, akkor ő "főnökösödik" és törtető.
  • Hogy külön elismerés jár egy férfinak, ha kicseréli a gyerekén a pelenkát, de lenézik, ha ő marad otthon a gyerekkel, és nem a nő.

Obama szerint most történelmi jelentőségű elnökválasztás lesz, mert egy évszázaddal azután, hogy a nők szavazati jogot kaptak, egy nő is elnökjelölt az amerikai elnökválasztáson.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.