Rács mögül irányíthatja városát Karachi új polgármestere

külföld
2016 augusztus 23., 12:19
photo_camera Összecsapások az MQM és a rendőrség között Karach utcáin. Végeredemény: 1 halott, 8 sebesült. Foto: AFP

A börtönben veszteglő egykori képviselő, Waseem Akhtar lehet a világ egyik legnépesebbben lakott városa, a pakisztáni Karachi polgármestere.

Akhtar 2015. decemberében lett hivatalos jelölt, de nagyjából egy hónapja börtönbe zárták, mert a gyanú szerint felbújtóként részt vett a 2007-es városi lázongások során, és terroristáknak segített orvosi segítséghez folyamodni.

Akhtar vezeti a Muttahida Kaumi Mozgalmat (MQM), ami most ellenzéki pártként képviseli az urdu nyelven beszélő, Indiából bevándorolt mohadzsir népcsoportot. A kormány terrorista szervezetnek minősítette a mozgalmat, és minden lehetséges eszközzel irtani kezdte tagjait és követőit. Az MQM-et a londoni száműzetésben élő Altaf Husszain vezeti.

Az MQM hívei éhségsztrájkot folytatnak a városban, hétfőn pedig - Husszain londoni beszédét követően - tüntetések is zajlottak Karachiban, ahol összecsapásokra is sor került az ellenzékiek és a rendőrség között - egy ember meghalt, nyolcan megsebesültek, és a mozgalom egy befolyásos képviselőjét letartóztatták a hatóságok. A tömeg azért dühödött fel, mert az állami média nem akart hírt adni az éhségsztrájkról.

Akhtarnak jó esélye van nyerni a választáson, mert a városi közgyűlésben pártjának óriási többsége van, és ők választják meg a polgármestert szerdán.

A mozgalom egyik szenátora azt mondta, kérvényezik majd a kormánytól Akhtar szabadon bocsátását, hogy el tudja végezni a munkáját, ami egy 24 milliós város polgármestere esetében viszonylag jelentősnek mondható. (Guardian, címlapi kép: Sabir Mazhar / Anadolu Agency)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.