Egy orvosprofesszor a Fréttablaðið című lapba írt felháborodott cikket arról, mennyire helytelen az az izlandi gyakorlat, hogy a szigeten kérdés nélkül, azonnal lelövik a partot ért jegesmedvéket

ÁLLAT
2016 szeptember 17., 07:02

A Yale egykori oktatója,  Dr. Birgir Guðjónsson írt szenvedélyes hangú publicisztikát a Fréttablaðið című lapba, melyben felszólította az izlandi kormányt, hogy azonnal függesszék fel azt a gyakorlatot, hogy a szigetre érkező jegesmedvéket azonnal megölik.

Guðjónsson levelét elsősorban a környezetvédelmi hatóságnak címezte, szerinte őket kéne a legjobban zavarnia ez az eljárásmód. Ehhez képest sosem próbálkoztak semmivel, hogy megakadályozzák a jegesmedvék levadászását. Az orvosként dolgozó férfi arról is ír, hogy senki nem akarja megmenteni a ragadozókat, csak a hatóságok vannak, amik a gyilkosságot ajánlják és a 'tudósok', akik nagyon örülnek minden új tetemnek és mindig elmondják, hogy ez is pont olyan, mint a legutóbbi.

Szerinte nincs elfogadható indok, hogy miért kell azonnal lelőni az állatokat. Kanadát hozza példának, ahol a jegesmedvék sokkal gyakoribb vendégek, de ott is altatólövedékkel ütik ki őket hogy aztán a lakott területtől távolra szállítsák az állatokat. A jegesmedvék érkezése a klímaváltozás miatt Izlandon is egyre többször tapasztalt jelenség, a leszakadó jégtáblákon leúszó állatokból egyre több ér partot az országban.

A cikkre reagált Reykjavík egykori viccpárti polgármestere, Jón Gnarr is, aki elmondta, hogy teljesen egyetért az orvosprofesszorral és ő sem érti ezt a barbár gyakorlatot.

"Amikor ezek a szerencsétlen teremtmények partok érnek, mi mindig csak felkészületlenek és hisztérikusak vagyunk, majd tolongunk, hogy megöljük az állatot."

- mondta (via Grapevine)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.