Vannak országok, ahol senkit nem érdekel, hogyan rámolják el a százmilliókat a vezető politikusok és rokonaik, barátaik, és vannak olyanok is, ahol az ellenzéki pártok fegyelmezett százezreket tudnak az utcára hívni, ha felmerül a sajtóban, hogy az elnök egy választott pozícióval nem bíró bizalmasát beavatta bizonyos államtitkokba.
Az utóbbiak közé tartozik például Dél-Korea, ahol ma 850 ezren vonultak el a miniszterelnök visszaélései miatt. A tömeg fegyelmezetten és estébe nyúlóan skandálta, hogy az elnöknek azonnal le kell mondania.
Történt ugyanis, hogy Park Gun Hje elnök gyakran tanácsot kért barátnőjétől, Csoj Szun Sziltől, aki ugyan nem viselt semmilyen hivatalos tisztséget, mégis beleláthatott egy sor bizalmas iratba, és a gyanú szerint közpénzeket is sikkasztott. És mivel Dél-Koreában az ügyészség nem pártállami irányítás alatt áll, ezért vádat is emeltek a bizalmassal szemben, csalás és államtitkokkal való visszaélés miatt. (Reuters)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.