Szokatlan diplomáciai helyzetet teremtett Donald Trump azzal, hogy Twitteren megüzente, sokak szerint nagyszerű választás lenne Nagy-Britannia részéről, ha Nigel Farage, a UKIP vezetője lenne az USA-ba küldött brit nagykövet.
Az ugyanis meglehetősen példa nélküli a világpolitikában, hogy egy ország vezetője azt kéri egy másik demokratikus ország vezetőjétől, hogy egy ellenzéki párt vezetőjét nevezzék ki hozzájuk nagykövetnek.
Farage a brexit összehozásában elévülhetetlen szerepet játszó, bevándorlásellenes UKIP EP-képviselője, régi-új elnöke, és nem igazán találja a helyét a brit politikában már egy ideje. Eddig hétszer próbált meg bejutni a brit parlamentbe, mind a hétszer sikertelenül, de épp nemrég utalt rá, hogy lehet nyolcadszor is nekifutna.
Trump kérése biztosan kényelmetlen helyzetbe hozza Theresa May kabinetjét. Az Egyesült Államokba akkreditált nagyköveti poszt az egyik legfontosabb bizalmi és legnagyobb presztízsű poszt a brit diplomáciában, ráadásul éppen idén januárban neveztek ki oda új embert, Sir Kim Darrochot, az egykori belbiztonsági tanácsadót.
Farage már korábban utalt arra, hogy Darrochnak le kell mondania, hiszen a régi, "megbukott rezsim" tagja. Ugyanakkor akkor még arról beszélt, hogy nem magát tartja a megfelelő helyettesnek, mivel a diplomáciai érzék nem éppen a legerősebb képessége. A UKIP elnökének semmiféle diplomáciai tapasztalata nincs, de az amerikai választások alatt kifejezetten közel kerültek egymáshoz Trumppal, többször járt nála az USA-ban is.
Legutóbb Trump megválasztása után találkoztak, ahol állítólag szóba került az is, hogy Farage otthonában ellenezhetné a szélturbinák telepítését, mivel Trump szerint ezek elrontják a látképet a skóciai golfpályáján. Hát ilyen dolgok mennek mostanában a világpolitikában. (Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.