A török hatóságok majdnem 10 ezer ember ellen indítottak eljárást, mert arra gyanakodtak, hogy terrorszervezeteket támogatnak a közösségi oldalakon. A török belügyminisztérium közleménye szerint csak az elmúlt fél évben 3710 embert hallgattak ki, és közülük 1656-ot le is tartóztattak.
Őket azzal vádolják, hogy az ország vezetőit sértegették vagy terrorista szervezeteket támogattak az interneten.
A letartóztatottakon kívül 1203 embert bocsátottak próbára, 767-et szabadon engedtek, további 84-en viszont még őrizetben vannak.
Törökországban a júliusi puccskísérlet óta 100 ezer ember rúgtak ki az állásából vagy függesztettek fel, ha a hatóságok úgy ítélték meg, hogy köze lehet a nyáron történtekhez. Azóta több mint 150 szerkesztőséget zártak be, és 140 újságírót tartóztattak le.
A Twitterhez vagy a Facebookhoz való hozzáférést blokkolják, különösen a merényletek után. Ugyanakkor a török hatóságok továbbra is tagadják, hogy szándékosan blokkolnák az oldalakat.
Kiberbiztonsági szakértők a dpa német hírügynökséggel azt közölték pénteken, hogy a török hatóságok az utóbbi hetekben modern technikai eszközökkel nehezítették meg az internethez való hozzáférést is, blokkolták a VPN-eket és a Tor nevű hálózatot is, amely lehetővé tenné, hogy a használók anonim módon hozzá tudjanak férni a blokkolt weboldalakhoz. (Reuters/MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.