Remek új indokot talált hét muszlim ország állampolgárainak kitiltására Kellyanne Conway, aki kampányszóvivőből tanácsadóvá lépett elő Donald Trump kabinetjében. Az MSNBC-nek nyilatkozva említette meg, hogy
a "Bowling Green-i Mészárlást" is iraki menekültek követték el.
Ha eddig még nem hallott a "Bowling Green-i Mészárlásról", ne magát hibáztassa. Conway szerint "az emberek többsége nem tud róla, mert a sajtó nem tudósított róla".
Mielőtt még elkezdenék szapulni a migránssimogató amerikai és világsajtót, meg kell jegyezzem, hogy a sajtó azért hallgatta el a "Bowling Green-i Mészárlást", mert az
sohasem történt meg.
Nem látok bele Conway fejébe - és őszintén, nem is szeretnék belelátni -, így nem tudhatom, hogy
mi az anyámkínjára gondolhatott.
Zack Beauchamp a Voxnál arra jutott, hogy talán az a 2011-es eset kavarodhatott össze valamivel a fejében, amikor az FBI valóban Bowling Greenben és valóban két iraki menekültet tartóztatott le azzal a gyanúval, hogy
pénzt és fegyvert küldtek haza,
mármint
haza, Irakba,
az ottani lázadóknak. Ez volt az az eset, amikor az is kiderült, hogy az amerikai külügy menekültek elbírálásakor használt ujjlenyomat-adatbázisa nincs összekötve az Irakban állomásozó amerikai csapatok ismert lázadóktól levett ujjlenyomatainak adatbázisával. Az egyik elfogott menekültről, Waad Ramadan Alwanról ugyanis kiderült, hogy még Irakban megtalálták az ujjlenyomatát egy útszéli pokolgépen.
A felfedezés után Obama elnök elrendelte az addig beeresztett összes, mintegy ötvenhétezer iraki menekült újbóli átvilágítását. Ez volt az a rendelkezés, amely miatt hat hónapra nagyon lelassult az iraki menekültek befogadása. Ez utóbbira szokott Trump kormányzata tévesen úgy hivatkozni, hogy Obama elnök is leállíttatta egyszer a menekültek befogadását. Ezt a vádat Conway is megismételte az NBC-nek adott nyilatkozatában, bár ez is csak annyira igaz, mint a "Bowling Green-i Mészárlás" története.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.