Az orvosok többsége hálapénzmentes egészségügyben szeretne dolgozni

Egészségügy
2017 február 28., 12:49
comments 72

Orvosok körében végzett közvélemény-kutatást a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete. Elnökük, Dénes Tamás kedden sajtótájékoztatón ismertette az eredményeket, amely szerint

a magyar orvosok többsége hálapénzmentes egészségügyben szeretne dolgozni.

Ehhez viszont 60 százalékuk szerint nem elég pusztán a béreket emelni. Bár a tisztességes fizetés elengedhetetlen feltétele ennek, de szükség volna még

szabad orvosválasztásra,

hogy a páciens szabadon otthagyhassa a hálapénzt váró orvost, illetve

a magán és az állam ellátás tiszta együttműködésére.

A jelenlegi rendszerben ugyanis inkább az a jellemző, hogy az orvosok szabadidejükben magáncéljaikra használják az állami infrastruktúrát.

A felmérésből azért az is világosan kiderült, hogy miért lehet még mindig probléma a hálapénz, ha közben az orvosok többsége állítása szerint hálapénzmentes egészségügyben dolgozna. Hát azért, mert ennek ellenére

még mindig csak 33 százalékuk mondta azt, hogy elutasítja a hálapénzt.

Ez ugyan jobb arány a három évvel ezelőtt mért 19 százaléknál, de mégiscsak feszül némi ellentmondás a vágy és a valóság között.

Jelentősen módosult viszont az, amit a hálapénzről gondolnak. Három éve még az orvosok harmada csapta be magát azzal, hogy a betegek tényleg a hálájukat fejezik ki a hálapénzzel. Most már csak hét százalék gondolja ezt, ellenben 32 százalék szerint a beteg azért fizet, mert enélkül nem jutna megfelelő ellátáshoz. (Via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.