10 pontos tisztasági programot hirdetett Párizs főpolgármestere

külföld
2017 március 13., 16:01
comments 23

A Le Journal du Dimanche (JDD) című hetilapnak adott interjúban Anne Hidalgo, Párizs főpolgármestere elmondta: a 2014-es megválasztása óta felvett 260 emberen felül még 100 embert akar felvenni a köztisztasági dolgozók közé. Párizsban ebben a szférában a kukásokat, utcaseprőket, sofőröket beleérve kb. 7000 ember dolgozik.

A tisztasági felügyelők számát 50 százalékkal akarja növelni 2018 nyaráig Anne Hidalgo. A szemetelők ellen fellépő brigádokban most 1900-an dolgoznak, és a főpolgármester szerint hozzájuk 2018 január 1-ig 1500-an csatlakoznak.

Párizs patkánymentesítésére kb. 1,5 millió eurót akar fordítani a főpolgármester, miután a rágcsálók láthatón visszatértek a fővárosi parkokba.

„Felkérem a partnereinket, hogy a tisztaságot tekintsék egyik fő feladatuknak” – mondta Anne Hidalgo, külön említve a nagyvállatokat és az irodaházakat, amiket hamutartókkal kell felszerelni a bejáratok közelében. Hasonló előírás vonatkozik majd a kávéházakra, amiknek hamutartók nélkül nem engedélyezik a teraszok megnyitását. A főpolgármesterazt mondta: „A köztisztasági dolgozók évente 150 tonna cigarettacsikket szednek össze.”

Szemétfeldolgozó telep Párizs közelében 2015. augusztus 27-én (Fotó: Thomas Samson / AFP)
photo_camera Szemétfeldolgozó telep Párizs közelében 2015. augusztus 27-én (Fotó: Thomas Samson / AFP)

A legnagyobb ellenzéki párt, a jobbközép Köztársaságiak Anne Hidalgo bejelentéseit placebónak minősítették, amikben szerintük „egyáltalán semmi új nincs”. Az ellenzék szerint a főváros tisztasági politikáját teljesen új alapokra kell helyezni, ennek érdekében egy bizottságot is felállítottak, ami hamarosan elkészíti a jelentését az ellenzéki javaslatokról. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.