Magyarország megvétózza az európai fejlesztési stratégiát, mert nem gyűlölködve szólnak benne a migrációról

gazdaság
2017 május 10., 17:13

A magyar kormánynak elfogadhatatlan, hogy olyan fejlesztési stratégiát fogadjon el az Európai Unió, ami pozitívumként fogja fel a bevándorlást, mondta az MTI-nek Szijjártó Péter, hozzátéve, hogy Magyarország ezért bejelentette szerda délelőtt, hogy megvétózza a tervezetet.

"Nagy felháborodás van most"

– állapította meg elégedetten Szijjártó. A miniszter szerint nagy a "nyomás" más tagállamok részéről, hogy a magyar kormány ne éljen vétójogával, de Szijjártó szerint csak azért is élni fognak vele.

Fotó: KKM / MTI
photo_camera Fotó: KKM / MTI Fotó: KKM

Ugyan a kontinens népessége rohamosan öregszik, és kutatások ezrei igazolják, hogy a gazdaságnak összességében jót tesz a bevándorlás, de Szijjártó szerint a "a bevándorlás rossz dolog", és a magyar kormány semmi olyan dokumentumot nem fog támogatni, ami akármennyire is pozitívan szól a migrációról.

A magyar külügyminiszter a következő mondatokat kifogásolta az Európai Unió fejlesztési konszenzusa nevű dokumentumban az MTI szerint:

  • "a jól menedzselt migráció és mobilitás" kedvezően járulhat hozzá a növekedéshez és a fenntartható fejlődéshez, és ezt a kedvező hozzájárulást kötelezően hasznosítani kell",
  • "a reguláris migráció és mobilitás hasznot hozhat a migránsok képességei és tudása miatt", 
  • "egy megerősített együttműködésen keresztül az EU-nak és tagállamainak segíteniük kell a biztonságos és felelősségteljes migrációt és az emberek mobilitását",
  • "jobban koordinált és átfogóbb stratégiát kell végrehajtaniuk annak érdekében, hogy maximalizálni lehessen azokat a szinergiákat, amelyek a migrációból fakadnak."

(MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.