Fellapozta a Magyar Nemzet a KSH Magyarország 2016 évkönyvet, és érdekes számokat talált a magyarok internetezési szokásairól. Az egyik érdekesség az, hogy a magyarok 19 százaléka életében soha nem internetezett, 29 százalékuk pedig napi szinten nem nyúl az információs szupersztrádához. A háztartások 79 százalékában van internet-hozzáférés, ami elmarad az EU átlagától – de most már jóval kevésbé, mint mondjuk 2010-ben.
Csehországban (82 százalék), Szlovákiában (81 százalék) és Lengyelországban (80 százalék) is magasabb volt az internetellátottság, és csak Romániában volt alacsonyabb (72 százalék) a magyarországinál.
Nagyok a Magyarországon belüli regionális különbségek:
Jövedelmi szempontból a társadalom alsó negyedében csak 41 százaléknak van internetkapcsolata.
Korcsoport szerint ahogy várható volt, a fiatalabbak elég keményen neteznek, ellentétben az idősebbekkel, de a 65-74 évesek körében hét év alatt több mint a háromszorosára nőtt a napi rendszerességgel internetezők aránya.
2016-ban a felmérést megelőző 3 hónapban internetet használók
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.