Világszerte legkevesebb 15 millió 15-19 év közötti lány szenved el szexuális erőszakot gyakran partnere, rokonai és barátai által, ám csak minden századik kér segítséget az UNICEF által szerdán bemutatott tanulmány szerint.
Az Egy ismerős arc. Erőszak a gyerekek és fiatalkorúak életében (A Familiar Face. Violence in the lives of children and adolescents) című tanulmány szerint Kamerunban a legtragikusabb a helyzet, ahol minden hatodik lány és minden huszonötödik fiú lesz nemi erőszak áldozata.
A jelentés szerint az Európai Unió 28 tagállamában minden tizennegyedik 15 év alatti lány szenved el szexuális erőszakot vagy bántalmazást.
Az EU öt tagállamában - Luxemburg, Nagy-Britannia, Franciaország, Hollandia és Spanyolország - 10 fiatal nő közül több mint egy élt át szexuális erőszakot felnőtt által 15 éves kora előtt.
AZ UNICEF szerint 28 ország rendelkezik adatokkal arról, hogy az érintett lányok 90 százaléka ismerte bántalmazóját. A tanulmány összegzése általánosságban megállapítja: a 2-4 éves kisgyerekek háromnegyede, azaz világszerte 300 millió kislány és kisfiú tapasztal meg testi vagy verbális erőszakot az őt nevelőktől. Felhívták a figyelmet arra, hogy az iskoláskorú gyerekek fele (732 millióan) olyan országban él, ahol a verés, mint büntetési forma nem szűnt meg teljesen.
Minden hetedik percben erőszakos halált hal egy 10-19 éves fiatal. Bizonyos régiókban különösen nagy veszélynek vannak kitéve. A 10-19 év közöttieket elsősorban a Közel-Kelet valamilyen konfliktusban lévő országaiban fenyegeti az a veszély, hogy kollektív erőszak áldozataivá válnak.
Az emberölés miatt meghalt fiatalok csaknem fele latin-amerikai országban élt.
Az iskolákban és oktatási intézményekben is tapasztalható erőszak. Csupán 59 országban létezik törvény az erőszakmentes nevelésre vonatkozóan, sok fejlődő és feltörekvő országban továbbra is engedélyezett a tanároknak a testi büntetés alkalmazása. Bár a korábbi évekhez képest ma már jóval több adat áll rendelkezésre a gyerekek ellen elkövetett erőszakról, annak továbbra is sok formája marad titokban.
Az UNICEF a rendelkezésre álló legújabb statisztikákat dolgozta fel több mint 40 országból.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.