A Twitter kedden bejelentette, hogy duplájára, 140-ről 280 karakterre növeli a posztok maximális hosszát. Eddig valaki vagy több részletben írta le, amit akart, vagy képként posztolta a 140 karakternél hosszabb szövegét. Az újítástól azt várják, hogy több felhasználójuk lesz, és gyorsabban növekednek.
Az új karakterkorlátot minden olyan nyelvre kiterjesztik, ahol erre szükség lehet ahhoz, hogy a tweetelők könnyebben kifejezhessék magukat.
Csakhogy a kínai, a japán és koreai felhasználók számára továbbra is 140 karakterben korlátozzák a posztok hosszát, mivel ezeken a nyelveken egy karakterben több információ szerepelhet.
A Twitter szerint eddig az angol nyelvű üzenetek 9 százalékát a megengedett 140 karakter teljes kihasználásával tették közzé, a felhasználók a rövidség miatt sok időt töltöttek a bejegyzések szerkesztésével, vagy végül nem is küldték el őket.
A cég szeptemberben indította el a tesztelési folyamatot, amelynek során egyes felhasználók számára megnövelte a karakterkorlátot, és arra a következtetésre jutott, hogy a felhasználók kevesebb időt töltöttek az üzenetek megírásával, és a bejegyzések elvetésének a valószínűsége is csökkent.
Az elküldött bejegyzéseknek ugyanakkor csupán 5 százaléka volt hosszabb 140 karakternél, és csak 2 százaléka haladta meg a 190 karaktert, ami a Twitter szerint azt mutatja, hogy a felhasználók olvasásélménye alapvetően ezután sem fog változni. (BBC/MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.