Először is tisztáznunk kell, hogy autóbérlés alatt inkább az alkalmi, azaz rövidtávú bérlésről szokás beszélni, hiszen amennyiben magánszemélyként hosszú távon szükséged van egy gépkocsira, jobban jársz, ha vásárolsz egyet. A céges (hosszútávú) autóbérlés azért egész más tészta! (Ott se ügyintézés, se fenntartási költségek, ráadásul bármikor lecserélhető a gépjármű!) De mikor és miért éri meg rövid távon autót bérelni?
Képzeljük el a következő helyzetet: tervezzük a családi/baráti nyaralást de pont hatan vagyunk! Mit tesz ilyenkor a társaság? Jó esetben két kocsival mennek és szétosztják az üzemanyagköltséget. De milyen jó lenne, ha a pihenés már az autóban elkezdődne! Vagyis, két autó helyett alternatíva lehet például egy 9 személyes kisbusz bérlése.
Ha csak néhány alkalommal, egy-egy vidéki kiruccanás, vagy az éves nyaralás esetén van szüksége autóra, nem érdemes fenntartani egy sajátot, hiszen ebben az esetben nem kell tartanunk az autó és a tartozékok elhasználódásától. Sőt, manapság rengetek kiegészítő bérlésére is lehetőség van, mint például a gyermek- vagy bébi ülés, navigációs rendszer, síbox vagy akár a hólánc.
Sajnos, az autóvásárlás nem olyan, mint a ruhavásárlás. Ha kiderül, hogy mégsem a mi ízlésünknek, elképzelésünknek megfelelő a gépjármű, azt a blokk ellenében nem tudjuk kicseréltetni. Éppen ezért a Sixt autókölcsönző lehetőséget ad a megvásárolni kívánt álomautó előzetes bérlésére. Így a vevő akár hosszú távon is kipróbálhatja, hogyan viselkedik az autó esőben vagy a jeges úton, és hogy mennyit fogyaszt például a csúcsforgalomban. Ezzel az egyszerű segítséggel mindig a célnak megfelelő autót választhatunk (pl.: városi közlekedéshez egy kicsi autót, ami nem fogyaszt sokat, és könnyű vele parkolni).
Még hogy autóbérlés! Ugye, nem is olyan felesleges?!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.