Méltán áll 3,8 ponton az IMDB-n a Street Fighter – Harc a végsőkig című 1994-es klasszikus, ami minimum annyira rossz film, mint bármelyik videoadaptáció.
A rendező, Steven E. de Souza és a film több szereplője a Guardiannek mesélt arról, mekkora káosz volt a forgatáson. Ennek fényében viszont már azt is lehetne mondani, hogy egész jó lett a film.
A később Mulan hangját adó Ming-Na Wen például kigyúrta magát a forgatásra, és úgy emlékszik vissza, hogy az egyik színésszel nagyon jóban lettek, aztán szórakozás közben úgy megütötte a férfit, hogy az elsírta magát. Egyes mellékszereplők pedig nem is műanyag, filmes kellékekkel, hanem igazi késekkel hadonásztak a kamerák előtt.
A főszereplő, az amerikai Guile ezredest alakító (belga) színész, Jean-Claude Van Damme pedig a rendező szerint nagyjából végig teljesen be volt kokózva. Van Damme akkoriban akkora függő volt, hogy naponta kb. 10 ezer dollárnyi kokót szerzett be, így érthető, hogy a forgatás egy rémálom volt. A stúdió ugyan kirendelt egy felügyelőt, hogy kordában tartsa Van Damme-ot, de a rendező szerint a férfi rossz hatással volt a színészre.
Van Damme annyiszor jelentett beteget, hogy a rendező folyton a forgatókönyvet bújta, hogy addig is találjon valamit, amit leforgathat, amíg a világ egyik legnagyobb akciófilmsztárját várják. Kétszer elengedték Hongkongra is, akkor napokat késett. (2012-ben pedig azt állította, hogy a forgatáson Kylie Minogue a szeretője volt.)
Voltak egyéb problémák is, például:
Roshan Seth elmondta, hogy nem ismerte a karakterét, nem ismerte a videojátékot, fogalma sem volt, mit csinál: „Egy őrült tudóst kellett eljátszanom. Arra gondoltak: »Egyáltalán miféle tudománnyal foglalkozom, és mi mégis miatt vagyok mérges?”
A 35 milliós gyártási költségű film egyébként a szörnyű kritikák ellenére is 100 milliós bevételt ért el, tehát pénzügyileg masszívan sikeres lett. (Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.