Ilyen se volt még, egy nő vezeti az amerikai hadsereg legnagyobb parancsnokságát

külföld
2018 október 17., 07:02

Az amerikai haderő történetében először a hadsereg legnagyobb parancsnokságát, a 776 ezer katona és 96 ezer civil munkatárs felett rendelkező Forscomot egy nő vezeti mától. Laura J. Richardson altábornagy karrierje 32 éve kezdődött az amerikai hadseregben, a pilótajogosítványát 16 éves korában megszerző Richardson a tartalékos tisztképző programból 1986-ban lépett be a hadseregbe alhadnagyi rangban helikopterpilótaként.

Laura J. Richardson itt még a háttérben, a hadsereg (Army) vezérkari főnöke mögött egy szenátusi meghallgatáson 2016 februárjában.
photo_camera Laura J. Richardson itt még a háttérben, a hadsereg (Army) vezérkari főnöke mögött egy szenátusi meghallgatáson 2016 februárjában. Fotó: MARK WILSON/AFP

Karrierje gyorsan ívelt felfelé, 1992-ben már századparancsnok volt, 1997-től vezérkari akadémiára járt. 1999-2001 között Al Gore, az Egyesült Államok alelnökének szárnysegéde volt, utána a legendás 101-es légideszant hadosztály műveleti parancsnokhelyettese lett. Az iraki háborúban zászlóaljparancsnokként szolgált, ekkor szerepelt a Time címlapján is, mert férje is zászlóaljparancsnok volt a háborúban, ami példa nélküli volt. Férje amúgy vezérőrnagy, vagyis alárendeltje.

Richardson 2004-2006 között a hadsereg műveleti tervezője volt, 2009-től pedig a hadseregért felelős államtitkár szenátusi összekötőcsoportját vezette. Dandártábornokká 2011-ben nevezték ki, a híres 1. lovashadosztály támogatásért felelős parancsnoka lett, majd 2013-tól az afganisztáni nemzetközi erők híradósainak vezérkarifőnök-helyettese lett. 2017-ben a Forscom parancsnokhelyettesévé nevezték ki, ennek a vezetését vette most át Robert B. Abrams vezérezredestől, aki a Koreában állomásozó amerikai csapatok parancsnoka lesz. (Via CNN)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.