Az ötéves Murtaza Ahmadinak Messi volt a mindene, úgyhogy a lehető legnagyobb boldogsággal mutatta a kamerának azt a zacskóból gyártott argentin mezt, amelyre filccel rárajzolták Messi nevét és mezszámát.
Két évvel ezelőtt a képek felszántották az internetet, ahol rengetegen igyekeztek megtalálni a fiút és összekötni Messivel. Végül sikerrel jártak, a Barcelona sztárja
küldött is neki egy dedikált mezt és egy labdát,
de a java még hátra volt.
Még ugyanabban az évben, 2016 végén a Barcelona barátságos mérkőzést játszott Katarban, és a dohai mérkőzésre elvitték Murtazát is, aki
az idolja oldalán futhatott ki a pályára.
A Messi kezét fogó, látványosan rajongó srác boldogsága egy igazi feel good sztori happy endjének látszott.
Csakhogy a hírnév felkeltette a tálibok figyelmét is. A fiú anyja az AFP-nek azt mondta, hogy a helyi erős emberek hívogatták őket, hogy most már biztos rengeteg pénzük van, adják oda nekik.
Ráadásul a család a síita hazarák közé tartozik, akik a szunnita tálibok örök célpontjainak számítanak. Ghazni térsége, ahol laknak, a kormány felügyelete alatt áll, de a radikális lázadók augusztusban és novemberben is komoly támadásokat intéztek ellene, többszázan meghaltak.
Murtaza családjának is menekülnie kellett, az anya elmondása szerint lövéseket hallottak, és ezért kapkodva, az éjszaka közepén hagyták el az otthonukat,
még a dedikált Messi-mezt sem tudták magukkal vinni.
A család most Kabulban van, az AFP itt beszélt a fiúval. Hiányzik Messi - mondta a fiú, aki azt reméli, még találkoznak egyszer.
„Amikor találkozunk, azt mondom majd neki, hogy szalaam, és megkérdezem, hogy van. Ő pedig azt fogja válaszolni, hogy köszönöm és vigyázz magadra, és aztán kifutok vele a pályára, ahol ő játszani fog, én pedig nézni őt.”
(BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.