Az Átlátszó azt írja, hogy elveszíti a munkáját az a rendvédelmi dolgozó, aki nem tesz esküt a február 1-től életbe lépő rendvédelmi igazgatási szolgálati viszonyra (Riasz). A szigorítás értelmében az, aki elfogadja az új szabályozást, nem tarthatja magánál a mobiltelefonját, és nem lehet nála egy szintnél több készpénz. Frissítés: A riaszban az áll, hogy lehetőség van a dolgozót arra utasítani, hogy bizonyos esetben ne legyen nála magáncélú mobiltelefon.
A Riasz a rendvédelem területén (rendőrség, katasztrófavédelem, büntetés-végrehajtás, terrorelhárítás, Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal, Nemzeti Védelmi Szolgálat, nemzetbiztonsági szolgálatok, szakszolgálat és a rendészeti szakgimnáziumok) dolgozó közalkalmazottak és kormánytisztviselőkre vonatkozik, így a rendőrségi titkárnőkre is, és a lap szerint sokaknak nem tetszik.
Bárdos Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (BRDSZ) elnöke a lapnak azt mondta: elképzelhető, hogy a riaszosokkal olyan feladatokat is elvégeztetnek majd, mint a motozás, ami nem kíván hivatásost. „Az emberek ki lesznek szolgáltatva a munkáltatónak amiatt is, hogy a fizetésemelés a munkáltató teljesítményértékelésétől is függ majd. Ebből a szempontból a Riasz is egy rabszolgatörvény, mert a dolgozók kihasználása nem csak a túlórában mutatkozik meg” – mondta.
A cikk szerint a rendvédelmi alkalmazottakra a hivatásosokhoz hasonlóan több korlátozás vonatkozik majd, például:
(Átlátszó)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.