„Én úgy érzem, hogy van még bennem erő, nem találok arra okot, hogy miért kéne befejeztem a pályafutásomat. Szeretem azt, amit csinálok, jól érzem magam a közegben, sikeres is vagyok, úgyhogy én úgy érzem, hogy ezt még Párizsig lehet folytatni”
- mondta az ATV-nek Szilágyi Áron, aki Tokióban harmadik aranyérmét is megszerezte kardvívásban, a csapatversenyen pedig bronzhoz segítette a magyar válogatottat.
Az egész mezőny második legjobb idejével, 50:62-es teljesítménnyel jutott a 100 méteres pillangóúszás elődöntőjébe Milák Kristóf. A 200 méteren olimpiai bajnok magyar úszót csak a szám nagy esélyese, az amerikai Caleb Dressel tudta megelőzni.
Ez a teljesítmény után már nyugodtan lehet arról beszélni, hogy Milák akár két érmet is szerezhet Tokióban.
A szám elődöntőjében még egy magyar szerepel majd, miután Szabó Szebasztián 51:67-et úszott az előfutamában, és ezzel a 14. idővel jutott tovább.
Hosszú Katinka 2:12:84-es idővel csak 20. helyen végzett a női 200 méteres hátúszás előfutamában, ezzel nem jutott tovább. Ez volt az utolsó úszása a tokiói olimpián. Nem biztos, hogy három év múlva Párizsban még láthatjuk.
Burián Kata személyében viszont lesz magyar versenyző az elődöntőben. Burián 2:09:10-es idővel a 8. helyen jutott be.
Késely Ajna összesítésben a 13. helyen végzett csütörtökön 800 méter gyorson, így nem jutott döntőbe a tokiói olimpia úszóversenyén.
39:31-re kapott ki az oroszoktól a magyar nőikézilabda-válogatott. A meccsen végig az oroszok vezettek, a félidő 22:17 volt nekik. Egész sok gólt lőttünk, de olyan borzalmasan védekeztünk, hogy esélyünk sem volt a győzelemre. Pedig az olimpia előtt talán az oroszok tűntek a csoportunkból a legkönnyebben verhetőnek.
A magyar csapat 3 meccs után 0 ponttal áll a torna B csoportjának utolsó helyén. Innentől kezdve a továbbjutáshoz csoda kell. De ez nem annak a magyar válogatottnak tűnik, ami képes csodákat tenni. Meg kellene verni a spanyolokat és a svédeket.