Tovább nőtt a kereslet a családi házak iránt, az mfor.hu piacot áttekintő cikke szerint ez összefüggésben lehet azzal is, hogy a járvány negyedik hullámát megint szigorítások kísérik, és ilyenkor ismét sokakban felmerül az igényt, hogy lakásokból házakba költözzenek. Ez pedig jelentős áremelkedéshez vezet.
A legnagyobb érdeklődés a budapesti agglomeráció családi házaiért megy, több tízezer ember gondolkodik azon, hogy odaköltözne. Az mfor.hu cikke szerint különösen a keleti és délkeleti települések a népszerűek, mert ott még 15-25 százalékkal olcsóbbak a házak, mint az északon vagy nyugaton fekvő településeken. A lap által idézett becslések szerint tavaly októberhez képest 10-14 százalékkal többért lehet eladni egy családi házat. Fellendült a romos, régi házak értékesítése is, melyeket aztán jellemzően teljesen lebontanak, és a helyére 2-4 lakásnak helyt adó ikerházakat emelnek, minimális kerttel.
A fővárosi családi házak átlagos négyzetméterára 529 ezer forint, ami 10,9 százalékos emelkedés a tavalyhoz képest. Egyedül a 18. és a 23. kerületben nem növekedtek jelentősen a családi házak árai.
Ehhez képest a budai 2. és 12. kerületben 800 ezer forint felett van a négyzetméterár, míg a 3. és 11. kerületben 650-700 ezer forint körül. A pesti oldalon Zugló a legdrágább, 608 ezer forinttal, a többi kerület átlagos négyzetméterára 500 ezer forint körül alakul.
Országosan is lehetett tapasztalni a drágulást, főleg a nagyobb iparvárosok külső részeinél. Debrecen és Szombathely körzeteiben 40 százalékot meghaladó drágulást mértek.
Nem csökkent a lakások ára sem Budapesten: a téglalakások ára 3,5 százalékkal emelkedve, már 762 ezer forintos átlag négyzetméternél jár, míg a panelek 7,5 százalékot drágultak.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.