D. budapesti gimnazista, akinek december 6-án reggel suliba menet ellopták a mobilját. Az iskolába érve azonnal felhívta a szüleit, akik az Iphone készülékkövető alkalmazásának segítségével máris látták, hol van a telefon. A Deák tér és az Astoria között, a metrópótló buszon lopták el, de már egy XIX. kerületi háznál virított a kék pont.
Az apa autóba ült, és indult a helyszínre, az anya azonnal hívta a 112-es Egységes Segélyhívó Rendszert. De az operátorral beszélve kellemetlen meglepetés érte: az kerek perec megtagadta, hogy járőrt küldjön a helyszínre, hiába kérlelte az anya, mondván, ilyenkor sokat számít a gyorsaság. Az operátor azt mondta neki, a rendőrök csak azután hajlandók elindulni, ha a családból valaki odaért a helyszínre, és onnan hívja ki őket. A nő ezt a reakciót alig akarta elhinni, ezért újra tárcsázta a 112-t, de az újabb operátor ugyanezt a választ adta.
A szülők nem értették, mi az elutasítás oka, hiszen néhány napja olvasták a hírt: amikor egy Balatonról Budapestre tartó vonaton ellopták egy utas mobilját, és az áldozat ugyanennek az alkalmazásnak a segítségével meglátta, hogy a telefon éppen Akarattyán van, a kenesei rendőrök a hívására azonnal kocsiba ültek, és a benzinkúton el is kapták a tolvajt.
Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!
Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.