Először szólt népéhez III. Károly király

külföld
2022 szeptember 09., 18:25
comments 1

Elsősorban megemlékezett elhunyt édesanyjáról, II. Erzsébet királynőről péntek esti televíziós beszédében III. Károly brit uralkodó. Méltatta a királynő melegszívűségét, humorát és azt, hogy mindig a legjobbat látta az emberekben. A király uralkodóként első ízben szólt az Egyesült Királyság és a Brit Nemzetközösség népeihez.

Azt mondta, élete hátralévő éveiben ugyanolyan elkötelezettséggel szolgálja népét, ahogy édesanyja tette. „Elhivatottsága és odaadása uralkodóként soha nem lankadt, a változások és a fejlődés, az öröm és az ünneplés, valamint a szomorúság és a veszteség idején sem.”

Károly hivatalosan bejelentette, hogy trónra lépésével elsőszülött fiára, Vilmos trónörökösre száll a walesi hercegi cím, amit eddig ő viselt. Azt a hagyományt, hogy az angol trón mindenkori első számú várományosát a walesi hercegi cím illeti meg, az Arany János által is megénekelt I. Eduárd angol király honosította meg a XIV. század elején. Vilmos feleségét, Katalint ezentúl a walesi hercegnői cím illeti meg – mondta tízperces tv-beszédében a 73 éves uralkodó.

Végezetül elmondta: „És drága mamámnak, miközben utolsó nagy utazásodra indulsz, hogy csatlakozz drága néhai papámhoz, csak annyit szeretnék mondani: köszönöm. Köszönöm a családunk és a népeink iránti szeretetedet, odaadásodat és a szolgálatodat.”

II. Erzsébet királynő csütörtök este, életének 97., uralkodásának 71. esztendejében hunyt el nyári rezidenciáján, a skóciai Balmoral kastélyában. (MTI, BBC)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.