2,2 milliárd forint közpénzből újíthat fel két budai villát Schmidt Mária alapítványa

belföld
2022 november 03., 11:36
comments 16

A Schmidt Mária által igazgatott Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány (KKETTK) 2020-ban az államtól ajándékba kapott két ingatlant. A közbeszerzési értesítőben azt írják, hogy mindkét villát felújítják, az egyik renoválására 1 milliárd forint közpénzt kaptak az államtól, írja az Átlátszó. A másik felújítás még nem kezdődött el, de arra majd 1,2 milliárd forint közpénzt költhetnek.

A Határőr úti ingatlan 1999-es megalapítása óta a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány székhelye, amit a szervezet bérelt alapítójától, az államtól. 2020-ban az állam nagylelkűen a KKETTK-nak ajándékozta a székhelyül szolgáló villát egy másik ingatlannal együtt, ami szintén a XII. kerületben, az Istenhegyi út 92. szám alatt található.

A felújítást egy éve kezdték el, és a befejezést 2022. második negyedévére tervezték, de nem készültek el. A csúszás drágulást is jelent. Az épület kivitelezési költsége idén októberben közel 30 százalékkal emelkedett: az eredeti nettó 577,5 millióról nettó 743 millióra. A munkát a Garancsi István érdekeltségébe tartozó Market Zrt. végzi. Az októberi szerződésmódosításra a közbeszerzési dokumentumok szerint egyrészt azért volt szükség, mert az alapítványnak bővültek az igényei, másrészt előre nem látható körülmények adódtak. Az épületet 2023. január végére tervezik befejezni.

A lap kérdésére az alapítvány elárulta, hogy a kissvábhegyi székházat 182 millió forintos, az istenhegyi ingatlant pedig 39 millió forintos áron tartották nyilván az ajándékozás pillanatában. Azonban ennyiért még egy üres telket sem kapni a környéken.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.