Lófejűek a dögös borostások ellen: itt az Anglia-Irán élő, szöveges közvetítés!

A 22. világbajnokság első rendes meccsén az egyik csapat csak veszíthet, a másik meg csak nyerhet. Hiszen a torna favoritjai, de minimum legjobb nyolcba várt válogatottjai közé tartozó Anglia játszik az elvben esélytelen Irán ellen. De Irán nem Katar kategóriájú NB2-es hurkacsapat, hanem topedző által irányított, futballképes válogatott, benne a BL egyik legjobb formában lévő, a gólok mellett gólpasszokat is ontó csatárával, Mehdi Taremivel. Miközben a másik oldalon az újra gólgéppé vált Harry Kane-től várják a gólokat.

-
Szövetségi kapitány
66 poszt
Időrend
2022 november 21., 16:22

Ez volt az első élő szöveges közvetítésünk

és egyből milyen meccsbe nyúltunk bele! Holnap 11-kor találkozunk az Argentína-Szaúd Arábián, Messivel és talán 8-12 góllal!

2022 november 21., 16:13

És Taremi 26 perces koncentrálás után belőtte, tényleg 6-2 és egyben vége is

Ez legyen közös életünk legrosszabb első vb-csoportmeccse!

2022 november 21., 16:09

Fantasztikus, a de a 14 perccel meghosszabbított első félidő után a második hosszabításának a tizedik percében járunk

Ezért vagyok még itt.

Majdnem 6-2, Pickford őrült nagyot védett

Azmoun lépett ki egy jó passzal egyedül vezette rá, majd erősen lőtt, az angol kapus hatalmas bravúrral ért bele annyira, hogy a lövés a lécre pattanjon.

2022 november 21., 16:02

Micsoda kontragól, már 6-1 Angliának, még Grelish is képes volt gólt lőni, jöhet Pickford következőnek

Jude Belligham szerzett labdát a saját térfelén, majd az angol irányító mesteri mélységi passzt adott az élete első vb-meccsét játszó Callum Wiklsonnak, aki ügyesen betolta középre, a szintén csereként beálló Grealish pedig egy igazítás után begurította.

2022 november 21., 15:59

Anglia cseréi is jól szálltak be

Ami igen jó hír a kapitányuknak. Bár az is igaz persze, hogy ebben a csoportban sosem Irán túl a legkeményebb ellenfélnek.

2022 november 21., 15:53

Rashford kicselezett több embert jobbról indulva

De utána blokkolták a 16-oson belülről elengedett lövését.

2022 november 21., 15:45

Annyira eseménydús a meccs, hogy nincs idő fárasztó poénokra sem

Elképesztő, de Anglia most sem adta fel, mármint nem vettek vissza, hanem élvezik, hogy megy a játék és támadnak tovább. Nem szeretem, amikor a sportszakmázás veszi át a dili helyét, de mit lehet ilyenkor tenni? Most Kane-t is lecserélik, de most talán ez sem számít.

2022 november 21., 15:43

Rashford beállt és azonnal gólt lőtt, 5-1

Ék egyszerűségű gól volt: egy magas labdát Kane remekül vett le az ellenfél térfelének közepén, majd prímán passzolt a jobb oldalon felfutó Rashfordnak, aki az első labdaérintésével átvette, a másodikkal begurította. Ezzel ez Anglia történetének legjobb eredménye vébé-nyitómeccsen.

edit: Samu tudósító kinyomozta, hogy igazából Rashford második és harmadik labdaérintése vezetett a gólhoz, de így se gatyázott túl sokat.

2022 november 21., 15:40

Elképesztő jelenetek: Irán begerjedt és újra helyzetbe került

Képtelenség, hogy olyan értelemben is izgalmas legyen a vége, de ez azért biztató.

2022 november 21., 15:37

Micsoda iráni gól! 4-1

Reménytelennek tűnő módon tüttyögött 3 iráni az angol tizenhatos bal sarkánál, aztán egy jó passzra Taremi robbant be, az eddig kaserolt Maguire ezúttal csúnyán elmérte, Taremi pedig igen szépen lőtt a kapuba a léc segítségével.

2022 november 21., 15:34

Indul a gálarész: már 4-0, de milyen góllal!

Rossz iráni kapuskirúgással indult az egész, a visszajátszott labdát Sterling passzolta keresztbe a 16-os előtt, Saka átvette, majd kényelmesen elindult befelé. 4 vagy 5 iráni védő állt előtte, de olyan tétován, hogy Saka rövid labdavezetés után passz erősségű lövést küldhetett a bal alsóba.

2022 november 21., 15:28

Villámgyors angol kontrát gatyázott el Sterling a végén

De ebből is látszott, mennyire más sebességre képes Anglia, ha épp azt ambicinálja. 2 passzal, tizenpár másodperc alatt jutottak helyzetig.