Franciaország az első válogatott, amelyik a legjobb 16 közé került a katari világbajnokságon. Ezzel megtört egy három vébé óta tartó átok, amikor a címvédő - sorrendben Olaszország, Spanyolország, Németország - nem jut tovább a csoportjából. Világbajnoki címet utoljára a brazilok tudtak megvédeni 1962-ben.
A dánok az elmúlt évtizedekben a franciák mumusai lettek, legalábbis ami a tétmeccseket illeti. A 2000-es Eb-n még a franciák nyertek 3-0-ra, azóta négy tétmeccset játszottak három dán győzelemmel és egy döntetlennel. Közben négy barátságos meccsükön mindannyiszor a franciák nyertek.
A vébét a franciák az ausztrálok 4-1-es legyőzésével kezdték, a dánok 0-0-át játszottak Tunézia ellen.
Az első félidőben úgy tűnt, hogy egy békés döntetlenbe torkollhat a mérkőzés, gól nem volt, a kapuk se nagyon voltak veszélyben.
A franciák vezető góljára a 60. percig kellett várni, amikor Mbappè és Thèo Hernandez kényszerítője után az előbbi lőtt a kapuba. Nyolc percig örülhettek a franciák. Eriksen szögletét Andersen megcsúsztatta, Christensen pedig bevágta a labdát a kapuba. Az a Christensen, aki az első félidőben azok után is pályán maradhatott, hogy utolsó emberként terítette le Mbappèt.
A franciák a második félidő elején és végén is többet támadtak, folyamatosan bennük volt a gólszerzés lehetősége, habár közben egy dán kapufa is volt.
A mérkőzést eldöntő gól is Mbappè nevéhez fűződik, Griezmann beadását a kapu torkából lőtte be. A háromgólos Mbappé ezzel a vébé góllövőlistáját is vezeti az ecuadori Enner Valenciával holtversenyben.
Az utolsó fordulóban Dániának meg kell vernie Ausztráliát a továbbjutáshoz, a döntetlen az ausztráloknak elég. Tunéziának már csak egy csodaszámba menő, megfelelő gólarányú franciák fölött aratott győzelemmel mehetnek tovább.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.