A kelet-karibi Sint Maarten kormányzata elfogadott egy tervet, mely szerint kiirtanák az összes cerkófmajmot a szigeten. Az invazív faj elszaporodása ugyanis egyre nagyobb problémát okoz a Hollandia tengeren túli területét képező autonóm államban.
A hatóságok egy civil szervezetet, a Nation Foundation St Maartent bízzák majd meg, hogy a következő három évben elfogjanak és végleg elaltassanak legalább 450 majmot.
Ha egy faj olyan területen szaporodik el, ahol nem őshonos, akkor ott gyakran nincsenek olyan ragadozók, amelyek szabályoznák a faj populációjának méretét, mondta a szervezet alapítója, Leslie Hickerson. Elmondta, hogy a “fajok menedzselése” azért is fontos, hogy “egészséges” maradjon a sziget az utánunk következőknek. Termelők amiatt panaszkodtak, hogy a majmok lerabolják a terményeiket, és megnehezítik a megélhetésüket, állítja a civil szervezet.
Azonban nem mindenki ért egyet a tervvel, a majommészárlás kritikusai azzal érvelnek, hogy a sterilizáció és a környezetmendzsment jobb megoldás lenne.
A cerkófmajmok szőre testükön pöttyös szürkésbarna, fekete arcukat fehér szőr szegélyezi. Dél- és Kelet-Afrikában őshonosak, de megtalálhatóak a karibi térségben is, például Saint Kitts és Nevisen, ahol többezresre nőtt populációjuk. A térségbe először európai telepesek hozták be a cerkófmajmokat a 17. század környékén, mint egzotikus háziállatokat. (via Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.