Olvasóinknak hála, kiderült, Hirkó Bálint festőművész képeivel búcsúztatták négy évnyi szolgálat után az NB II.-es Gyirmót vezetőedzőjét, Csertői Aurélt és segítőjét, Németh Zoltánt. Megkerestük Hirkót, aki nem akart nyilatkozni, egy sor izgalmas dolgot viszont megtudtunk róla.
Hirkó nem áll nagy drukker hírében, meccsekre nem jár, azt sem tudta, hogy képei edzők ajándékai lesznek. Azt végképp nem tudja, hogy vajon Kiprich József is Hirkó-képet kapott-e 2011-ben, az viszont biztos, hogy Közép-Európa leghíresebb vadász-edzőjének, Csank Jánosnak a munkáját nem az ő vaddisznós képével köszönték meg 2013-ban.
A két edző képein a táj ugyan kísértetiesen hasonlít, de rosszul tippeltük, hogy ugyanott készült. Az egyik a Nagy-Dunát, a másik egy kisebb ágat, talán a Rábát ábrázolja. A mester - ez talán illúzióromboló lesz - nem úgy dolgozik, ahogy az ember egy tájképfestőt elképzel, vagyis szalmakalapban, fűszálat rágcsálva, esetleg pipázva komótosan keni a vászonra a festéket, hanem saját fotói alapján műteremben festi meg témáit.
Az impresszionista jegyeket felvonultató realisztikus ábrázolás jellemzi, az ilyen típusú tájképek ára a honlapja szerint 95 ezer forint. Nem a legmodernebbek, nem a legművészibbek az árúba bocsátott alkotások, de van neki egy másik művészeti élete is. Jelenleg is látható kiállítása a Győri Nemzeti Színház csillárszintjén Győr aranyban címmel. Ezek szürreális képek, rá sem ismerni a tájképfestő Hirkóra. A város emblematikus épületeit festette meg arany háttérrel, elmosódottan.
Hirkó Bálint 25 éve fest, bár közlekedésmérnökként végzett Győrben, de szakmájában egy percet sem dolgozott. Édesanyja, Hirkóné Kun Mária is festőművész volt.