Önkéntes, akkreditált „integritásérzékenyítő tréninget” szervez pedagógusoknak a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) Korrupciómegelőzési Főosztálya, a tréning célja pedig „olyan élményalapú módszerek átadása, melyek elősegítik a belülről fakadó szabálykövetés, a megfelelő értékrend és etikus viselkedési formák kialakításához és megerősítéséhez szükséges kompetenciák fejlesztését” – tudta meg a Népszava egy tájékoztatóból.
A 30 órás képzésre a tankerületi központok hívták fel a tanárok figyelmét, akik november 5-ig tudnak önkéntesen jelentkezni, tehát a képzés nem kötelező. A képzésnek az is célja, hogy a pedagógusok képessé váljanak az „Integritással kapcsolatos érzékenyítő iskolai program” elnevezésű, általános és középiskolai szakmai napok megtartására.
A Népszava megtudakolta az NVSZ-nél, hogy pontosan milyen témák merülnek majd fel a képzés és az iskolai szakmai napok során. Azt írták:
„az általános iskolásoknál például a sportszerűség, a jogtalan előny, az árulkodás és a segítő jelzés közötti különbség, vagy a barátság és annak határai lehetnek a tárgyalt témák, a középiskolásoknál viszont már megjelenik maga a korrupció, hiszen „ők már maguk is találkozhatnak a jelenséggel akár egy vizsgán vagy tanfolyamon”.
A cél az, hogy a pedagógusok játékos, interaktív formában ismertessék meg a gyerekeket ezekkel a helyzetekkel, és megtanítsák, hogy a korrupció milyen következményekkel jár egyéni és társadalmi szinten.
Az NVSZ a képzést 2019-ben indította, és eddig mindössze 50 pedagógus vett rajta részt, de állítólag a mostani helyek szinte teljesen megteltek.