Tényleg eladhatják az egykori kertészeti egyetem egy részét, de nem a Budai Arborétumot, hanem a kampusz egyes épületeit

oktatás
november 05., 17:42
  • A 444 írta meg elsőként a múlt héten, hogy 2000 és 2021-22 után ismét szóba került a MATE budai kampuszának, vagyis az arborétum státuszú egykori Kertészeti Egyetem területének a részbeni eladása, feldarabolása.
  • Mint kiderült, emiatt hívott össze a hallgatókat, oktatókat és egyetemi dolgozókat összetrombitáló állománygyűlést Gyuricza Csaba rektor most keddre.
  • A rektor elárulta, hogy az arborétum nem eladó, de tényleg szó van egyes, a vezetés szerint feleslegessé vált, az arborétumban álló épületek értékesítéséről, mivel az utóbbi években legalább ezerrel csökkent a hallgatók és 100-zal az oktatók száma.

Tényleg szó van arról, hogy eladjanak egyes részeket a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem legendás budai kampuszából - derült ki azon az állománygyűlésen, amit Gyuricza Csaba rektor a 444 múlt heti cikke miatt hívott össze keddre.

A dugig megtelt díszterembe berendelt dolgozók, oktatók és diákok előtt Gyuricza ugyanakkor többször is elmondta, hogy a Budai Arborétum „szent és sérthetetlen", azt semmiképp sem fogják eladni.

Ilyesmi állítása szerint fel sem merült, mint ahogy a 170 éve itt működő kampusz elköltöztetése sem szerepel az egyetem vezetésének tervei között.

A rektor mindeközben elismerte, hogy a háttérben éppen „felmérés zajlik" arról, hogy a budai kampusz melyik épületrészétől váljanak meg, a hallgatók száma ugyanis a korábbi 4000-ről 3000-re csökkent és 100-zal kevesebb oktató dolgozik itt mint pár évvel ezelőtt.

„A kampuszon belül lesznek mozgások" - borítékolta a felmérés eredményét Gyuricza, aki úgy fogalmazott, hogy működést a hallgatói létszámhoz kell igazítani. A beszédét követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az ebből származó bevételeket - bár azokat elvileg az országszerte öt kampusszal rendelkező óriásegyetem bármelyik részére költhetnék - ő mindenképp a budai egység fejlesztésére fordítaná, mert ez az alapelve. Az egyetem budai épületei ugyanis rendkívül leromlott állapotúak, azokat 40-50 éve nem újították fel, van, amelyiket sűrűn alá kellett dúcolni és akad olyan, amelyiknek a falán akkora repedések kígyóznak, hogy egy fásszárú is elismerően füttyentene, ha lenne szája.

Az újságírásnak hatása van.

Támogasd a munkánkat, csatlakozz a Körhöz, hogy elérd az exkluzív tartalmainkat!

Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!