Az egész hidegháború legfontosabb szimbóluma volt a fal, ami ketté vágta Berlint.
A falat az NDK vezetése húzatta fel, 1961. nyarán, mert a szocialista blokk számára komoly gazdasági gondokat és bizalmatlanságot okozott a nyugati államok felügyelete alá tartozó városrészbe dolgozni átjáró több tízezer ember.
A várost és szimbolikusan az országot is ketté szakító fal sorsa huszonöt évvel ezelőtt, 1989. november 9-én pecsételődött meg, miután az NDK felső vezetése úgy döntött, hogy véget vetnek az utazási tilalomnak az NSZK-ba. Estére ezrek mentek a legnagyobb átkelőkhöz, a következő napokban pedig nekikezdtek a fal lerombolásának. Ez még nem a végső siker volt, egy darabig még a határőrség felügyelte a falat, ami funkcióját hivatalosan csak 1990. július elsején, a német valutaunió életbe lépésének napján veszítette el.
Az AFP készített képsorozatot arról, mennyit változott a város, amióta lebontották a falakat.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.