photo_camera
Budapest első esportbárját a Körút utolsó Peep showja és a Kiwi Sun szolárium szalon közé húzták fel egy szerencsétlenül bebukott pékség helyére.
photo_camera
„- Sziasztok, ti kik vagytok? - Geekek vagyunk, igen geekek. - És miért jártok ide? - Mert itt nyíltan lehetünk geekek.”
photo_camera
Amikor megtudtam, hogy megnyílt az első magyar esportbár, fogalmatlanként valami olyasmit gondoltam, hogy ott a kockák söröznek, konzoloznak, chipseznek, és persze oprendszer- vagy konzolplatform-hitvitákat vívnak egymással. Tévedtem.
photo_camera
A BarCraft egy kocsma, ahol ugyan majd talán játszani is lehet, de egyáltalán nem ezért jött létre. Legalábbis, amikor én ott jártam, senki nem volt proteksönre talentolva, és senki nem dobta a villanó gránátot vagy futott a hosszún a bombalerakóra.
photo_camera
A WarCraft játék nevével mókázó bár lényege, hogy a falra akasztott televíziókon nem a Kisvárda–Balmazújváros rangadó és nem is a Barátok közt, hanem különböző videójátékok közvetítése megy.
photo_camera
Korábban a baráti társaságok csak virtuálisan jöttek össze esportközvetítést nézni. Mindenki a saját szobájában, a gép előtt ülve drukkolt kedvenc játékosának, és közben cseten vagy skype-on vitatták meg a meccseket. A nagyobb bajnokságok, kupák idejére alkalmanként akár egy mozit is kibéreltek a különböző játékok rajongói, és ott már egy közös térben drukkoltak a kockák. De olyan dedikált hely eddig nem volt az országban, ahol minden nap kizárólag esportotokat lehet bámulni.
Mit tesz isten, épp a minap írtunk arról, hogy ezek az esportközvetítések gyakran érdekesebbek és színvonalasabbak, mint mondjuk egy Forma 1 élő .
photo_camera
És hogy erre mekkora igény van? Nagy. Nagyon nagy. Szemben például a magyar focival. Elég megnézni, hogy hány ezren állnak sorban egyes esportrendezvények bejáratánál.
photo_camera
Nem az a kérdés, hogy miért nyílt meg a BarCraft, hanem hogy eddig ez miért nem jutott eszébe senkinek. A BarCraftra szinte azonnal lecsaptak a különböző videójátékos cégek, rajongói klubok, versenyzők. Szóval nagy az érdeklődés, pedig még valójában kész sincs a hely.
photo_camera
„Van benne potenciál” – mondja Harsányi András, a bár egyik tulajdonosa. Üzlettársaival ilyen tematikus kocsmákban utaznak, van egy kommunistás-vöröscsillagos helyük is a Felszabnál (bocs: Ferenciek tere), a turisták imádják.
photo_camera
A bár tévéin leggyakrabban League of Legends, Counter Strike, Starcraft, Dota-közvetítések futnak, az itallapon pedig ijesztő koktélok sorakoznak, mint a Queen of Pain vagy Deadly Poison, Dr. Boom.
photo_camera
A BarCraft minden béna, geekekkel kapcsolatos sztereotípiára rácáfol. A gamerek nem magányosak, nem antiszociálisak. Például velem is szóba álltak, de nagyon úgy tűnt, hogy egymással is tudnak kommunikálni mágusbot nélkül is. És a kockák nem kizárólag férfiak. A BarCraft teli van geek csajokkal. Nagyon rég nem történt ilyen jó dolog a Nagykörúton.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.