Hetek óta mozgolódik az indonéziai Bali legmagasabb hegye, a Gunung Agung vulkán. A népszerű üdülősziget fölé magasodó hegy most már szinte folyamatosan lövell ki hamut és füstöt, és az utóbbi napokban már vöröslő lávát is. A hegy megállás nélkül morog, időnként hangos robbanásokat is hallani a mélyből, miközben a felszínen sárlavinák zúdulnak le a vulkán oldalában.
Lehetetlen megjósolni, hogy mire készül a Gunung Agung. Lehet, hogy fokozatosan elcsendesedik, de az is lehet, hogy 1964 után ismét nagy kitörésre készül. Akkor ezernél is több halálos áldozat volt a szigeten, az anyagi kár pedig felbecsülhetetlen volt. Mindenesetre az indonéz hatóságok felszólították a vulkán 10 kilométeres körzetében élő 100 000 embert, hogy hagyják el lakóhelyüket, de erre eddig körülbelül csak a felük volt hajlandó.
Balin jelenleg körülbelül 60 000 turista van. Sokan próbálták elhagyni a szigetet, de ez nem egyszerű, mert a vulkán miatt több napig zárva volt a repülőtér. Helyi idő szerint szerda délután változott a szélirány, aminek köszönhetően ismét megindulhatott a légiközlekedés, de egyáltalán nem biztos, hogy ez sokáig így marad, és hogy lesz idő minden turista kiutazására.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.