San Francisco forrong. Ott vannak a város rendes polgárai, akik próbálnak valahogy megélni az egyre élhetetlenebb városban a teljesen elszabadult albérletárak mellett. És ott vannak azok a kevesek, akik valamelyik techóriás közeli központjában dolgozhatnak.
Nem csak nagy fizetésért, hanem mindenféle, várost behálózó pluszszolgáltatósokért is cserébe.
Most elkészült az első hiphop-szám, ami a Google-életmódot ellenző lázadók himnusza lehet majd.
Bár ez az egész persze félig vicc, de közben azért lappang itt valós feszültség is. A Google Bus a hiperkényelmes székeivel meg a wifi-vel a fedélzeten, biztonsági őrökkel a megállókban, szimbóluma lett annak, hogy milyen életmódbeli különbségek járnak annak, aki a keresőcégnél tud elhelyezkedni.
Pedig a Google évek óta nyújtja ezt a buszos szolgáltatást az alkalmazottainak, de csak az utóbbi hónapokban lett ennyire látványos jele a közösség kettészakadásának. A jól fizetett tech-alkalmazottak környékre mozgásával elinduló dzsentrifikációs folyamat persze sok helyi lakos ellenérzését kiváltotta. A probléma minden szakértő szerint nagyon összetett, de azt senki nem tagadja, hogy a szakadék létezik. Erre talált rá Cachebox is számukban.
Amúgy a Google egy ideje már komppal is hordja munkába a dolgozóit. (via Daily Dot)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.