Hivatalosan csak novemberben hozzák nyilvánosságra a "Synthesis Report" című jelentést, de az ENSZ kutatás eredménye már kiszivárgott. Nagyon nagy bajban vagyunk.
1970 és 2010 között folyamatosan emelkedett az üvegházhatást kiváltó anyagok kibocsájtása. 2000 és 2010 között, amikor már bőven lehetett tudni, hogy baj van, még jobban, mint korábban. Az egyes helyi kísérletek a kibocsájtás visszafogására nem voltak eredményesek. Az emberiség még soha annyi káros, üvegházhatást kelőt anyagot nem juttatott a levegőbe, mint ma. A klímaváltozás megtörtént, és káros hatással van az emberekre és környezetünkre.
Ez a felmelegedés kritikus szintje. Ha nem változik semmi, akkor 20-30 év alatt elérjük. Ha el akarjuk kerülni, akkor az évszázad hátralévő részében kevesebb káros anyagot kellene kibocsájtani, mint az előző 250 évben összesen. 40-70 százalékkal kevesebbet, mint ma.
Összességében akár 7 méterrel is emelkedhet a tengerek és óceánok vízszintje, ha tovább olvad a jégtakaró.
A világ teljes lakosságának fele egy ilyen partszakasztól legfeljebb 60 kilométerre él. A nagyvárosok háromnegyede található ilyen területen.
Még ha holnaptól teljesen le is állna a szennyezés a már kikerül káros anyagok a légkörben és a vizekben maradnának még évszázadokig. Ha nem térünk le a jelenlegi pályáról, akkor az évszázad végére 7.2 Farenheit (4 Celsius) fokkal lesz melegebb, mint az ipari forradalmat megelőző időszakban. Ez állatfajok tömeges kipusztulásához, az élelmiszerellátás bizonytalanná váláshoz vezet, és alapjaiban változtatja majd meg az emberi lét kereteit a földön.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.